Dobrze zaplanowane wakacje

Przed wylotem na urlop powinniśmy zaplanować kilka tematów, tak by mieć gwarancję, że w trakcie samej podróży już nic nie zaskoczy. Właśnie dlatego sprawdzamy jakie opinie ma motel do którego się udajemy, czy biuro podróży jest godne zaufania, a także sporządzamy spis bagażu do spakowania. Często jednak zapominamy o rzeczach które pozostawiamy w Polsce.

O ile z mieszkaniem sprawa jest dość prosta, ponieważ wystarczy zamontować dobre jakości alarm zintegrowany z kamerami monitorującymi lub najzwyczajniej poprosić sąsiadów o dozorowanie, to gorzej jest z samochodem. Szczególnie gdy na lotnisko wybieramy się własnym pojazdem – powstaje kłopot z bezpiecznym jego zaparkowaniem. Dlatego należy wybrać parking strzeżony blisko lotniska oferujący usługi dobrej jakości.

ZOBACZ KONIECZNIE: Parkingi lotnisko Okęcie – szybko rezerwuj parking w okolicy lotniska

Jak wybrać dobry parking blisko lotniska?

Pomyślmy czym może się cechować dobry parking w pobliżu lotniska? Najważniejszy by zapewniał bezpieczeństwo pozostawionego na nim pojazdu – bez żadnych wątpliwości jest to cecha priorytetowa. Właśnie dlatego powinien posiadać mocne ogrodzenie, odpowiednio oświetlony plac z systemem monitoringu i być ochraniany przez 24 godziny na dobę. Na pewno dobrze jeśli parking będzie posiadał wykupioną polisę ubezpieczeniową w jednym z renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych – pomimo że szefowie parkingów bardzo dbają o wysoką jakość świadczonych usług, to życie kreuje czasami niezwykle niespodziewane scenariusze.

Komfort to sprawa równie ważna, ponieważ prawdopodobnie każdy miałby ochotę aby podróż miała miły przebieg od samego startu. W tej materii istotne są dwa elementy oferty: przewóz do portu lotniczego zadbanym busem oraz przynajmniej niewielka poczekalnia, ponieważ może się zdarzyć, że w sezonie letnim ruch będzie na tyle duży, że na transport z parkingu strzeżonego do terminala będziemy musieli chwilę poczekać.

Na rynku parkingów znajdujących się w pobliżu lotnisk znajdziemy sporo propozycji w bardzo podobnej cenie, dlatego śmiało można wybierać te które oferują usługę najwyższej jakości, ponieważ przeważnie kwota do zapłaty nie będzie różniła się znacznie od innych. Dobrze jest dokonać rezerwacji z wyprzedzeniem i nie martwić się w trakcie urlopu o samochód pozostawiony w kraju.

Dobrze Wiedzieć © 2020